Dolnośląska Wystawa – Konkurs Modeli Kartonowych i Plastikowych Wołów 2012 - wyniki

DOLNOŚLĄSKA WYSTAWA - KONKURS MODELI
KARTONOWYCH I PLASTIKOWYCH
WOŁÓW 2012

zobacz zdjęcia z wystawy

KOMUNIKAT

I. TERMIN I MIEJSCE KONKURSU
- 08 - 10.06.2012
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie
Hala Sportowa ul. Trzebnicka w Wołowie

II. ORGANIZATORZY
- Wołowski Ośrodek Kultury
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Wołowie
Klub Modelarski „Skorpion”
przy współudziale
Starostwa Powiatowego w Wołowie
Urzędu Miasta i Gminy w Wołowie

III. KOMISJA SĘDZIOWSKA
- Sędzia Główny Kazimierz Surowiak kl. I
- Sędzia Sekretarz: Zdzisław Możdżeń kl. I
- Sędziowie Oceny: -

KS1, KS2, KS3, KH, KPK    
  Henryk Kołek kl. I
  Michal Dostal (Cz.) kl. III
KR, KPG, KPS, KB, KS-F    
  Marcin Różowski kl. II
  Michal Erben (Cz.) kl. III
KO, KZ, KF, KD, PH    
  Robert Różowski kl. III
  Stanisław Suchecki kl. III
PPGm, PPGd, PF    
  Sławomir Radzikowski kl. I
  Antoni Skalski kl. I
PKm, PPKd    
  Maciej Marzec kl. I
  Jan Mikicionek kl. I
  Marek Toporowicz kl. II
PSm, PSd    
  Michał Grabowski kl. I
  Michał Perdek kl. III
PO, PS, PZ, PS-F, PD, PA    
  Stanisław Perdek kl. I
  Grzegorz Kłos kl. II
- Aplikanci: -  

IV. UWAGI KOŃCOWE
Ocenę, prace organizacyjne i cały konkurs przeprowadzono w miłej, bezpośredniej atmosferze. Zapewniono dobre warunki oceny modeli, ich ekspozycji oraz warunki socjalne dla komisji sędziowskiej.
Ogółem 207 zawodników z 13 klubów i indywidualnych wystawiło 400 modeli, z czego sklasyfikowano 389 modeli. Pozostałych modeli nie klasyfikowano ze względów regulaminowych.
Ogólny poziom wykonania modeli oceniam jako bardzo wysoki, a organizację imprezy jako bardzo dobrą

V. SPONSORZY KONKURSU
- WOŁOWSKI OŚRODEK KULTURY
- OŚRODEK SPORTU I REKREACJI w WOŁOWIE
- STAROSTA POWIATU WOŁOWSKIEGO
- BURMISTRZ MIASTA i GMINY WOŁÓW
- AEROKLUB WROCŁAWSKI im. płk. pil. Bolesława Orlińskiego
- KURIER PRESS
- FIRMA BORZYŃSKI

Wyniki zespołowe:

1 SM - Wojewodzianka - Wrocław 1000 8 KM "Zefir" - Polkowice 655
2 HKM "Arsenał" - Chojnów 985 9 W.S.O.W.Ląd - Wrocław 645
3 SM - Wągrowiec 955 10 ZOKiR - Złotoryja 610
4 KM "Skorpion" - Wołów 955 11 Ostatni Grosz - Wrocław 415
5 OKM - Oleśnica 895 12 Licard - Liberec 370
6 MCKiE Dom Harcerza - Zielona Góra 880 12 IPMS "Sudety" - Wrocław 370
7 KPM "Orlik" - Czaniec 865      

Nagrody specjalne:

Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wołów     za najlepszy model konkursu
Sławomir Grzesik z Wągrowca za model: Albatun
Robert Pietrygała z Wrocławia za model: PZL W-3 "Anakonda"
Puchar Starosty Powiatu Wołowskiego     dla najmłodszego zawodnika
Mateusz Krauzowicz z Chojnowa   urodzony w 2006 roku
Puchar Dyrektora OSiR-u     dla najlepszego młodzika
Łukasz Rynk z Wrocławia za model: ZiS - 3
Krzysztof Twardowski z Wągrowca za model: Lens Head
Puchar Dyrektora Wołowskiego Ośrodka Kultury     dla najlepszego juniora
Paweł Masiewicz z Oleśnicy za model: S-100 Classe
Stanisław Dunaj z Zielonej Góry za model: Koga Elbląska
Puchar Klubu Modelarskiego "Skorpion"     dla najlepszego seniora
Łukasz Kuniej z Chojnowa za model: Cromwell
Robert Pietrygała z Wrocławia za model: PZL W-3 "Anakonda"
Puchar Dyrektora Aeroklubu Wrocławskiego     za najlepszy samolot
Michal Dostal z Liberca za model: P-51 Mustang
Patryk Szkuta z Zielonej Góry za model: BŻ Żuk
Puchar Redaktora Naczelnego "Kurier Press"     za najlepszy pływający
Henryk Kołek z Porąbki za model: Radomka
Paweł Masiewicz z Oleśnicy za model: S-100 Classe
Puchar firmy Borzyński     za najlepszy pojazd
Łukasz Kuniej z Chojnowa za model: Cromwell
Maciej Radecki z Wrocławia za model: Gaz - 69A
Wyróżnienie Burmistrza Miasta i Gminy Wołów     za kolekcje
Piotr Hodun z Wołowa za model: Kolejka
Romuald Andrzejczuk z Białegostoku za model: Maszyny drogowe
Wojciech Maciejewski z Wołowa za model: Panzerwaffe x 5
Ryszard Gójski z Wrocławia za model: Oręż Armii Radzieckiej
Bartosz Maciejewski z Wołowa za model: Ford Mutt x 5
Wyróżnienie     za najlepszy polski
samolot Rafał Suchecki z Chojnowa za model: Su - 22M
pojazd Maciej Marzec z Oleśnicy za model: Star 266
okręt Paweł Masiewicz z Oleśnicy za model: S-100 Classe "Wilczur"
statek Adam Dudek z Zielonej Góry za model: Halny
żaglowiec Grzegorz Kłos z Chojnowa za model: Zawisza Czarny
DESIGN BY WEB-KOMP